Svačina/jídlo na cestu autem

Chystáte se autem na dovolenou nebo na dovoelnou a nevíte jakou svačinu zvolit s sebou?

Následujících 7 tipů by Vás mohlo tohoto dilema navždy zbavit!

Klasika v podobě pečiva

Nikoho nepřekvapí, že se v tomto seznamu objeví produkty pekárenského průmyslu. Jsou totiž natolik praktické, že si je můžete vzít opravdu kamkoliv, na cestu autem na dovolenou nevyjímaje.

Osobně doporučuji celozrnnou nebo bezlepkovou housku či chléb. Přeci jen cesta na dovolenou trvá v řádech jednotek či desítek hodin a po bílém pečivu by se člověk mohl začít cítit malátně či znaveně, což by mu mohlo tuto cestu znepříjemňovat.

Alternativa – Bezlepkové pohankovo datlové Bio sušenky 100g

Co se týká oblohy, tak bych jednoznačně zvolil čerstvou zeleninu. Hlávkový salát či rajčata se mi zdají jakožto nejlepší možností.

Pomazánku či máslo bych vzhledem k jejich těžkosti a zvýšené možnosti zašpinění interiéru auta v tomto případě nedoporučoval.

Osvěžení pro řidiče i spolucestující

Řidič a jeho spolujezdci při dlouhé cestě uvítají jakékoliv osvěžení a k tomu by jim měla bohatě posloužit následující svačina – bílý jogurt s müsli posypaný čokoládou či čerstvým ovocem, to už závisí na Vaší chuťové preferenci.

Náš tip – Milko Řecký jogurt 0% bílý

Výhodou této svačiny je její nízká cenová nákladnost v porovnání s užitkem, který Vám přinese. Ne nadarmo se tedy jedná o velice populární svačinu na krátké i dlouhé cesty.

Tuňák s rýží

Jedna z mnou nejvíce osvědčených svačin na cestu jest tuňák s rýží. Pro někoho možná zvláštní kombinace, ovšem o to víc Vám přijde vhod během dlouhých a často i vyčerpávajících cest na dovolenou, zejména pokud se bavíme o těch zahraničních.

Den před odjezdem si vždy připravím 1 až 2 malé porce této pochutiny do plastových mističek, které hermeticky uzavřu. Poté už jen zbývá během cesty zastavit na některém bezpečném místě, otevřít krabičku a lahodná svačina je na světě!

Náš tip – Konzervované ryby

Nevýhodu tohoto jídla shledávám ve šťávách, které obsahuje tuňák a které mohou lehce, i přes zvýšenou opatrnost, vytéct do interiéru vašeho vozu. Takže pokud jste například vlastníky kožených potahů, či máte ke svému automobilu vřelý vztah, doporučoval bych z auta vystoupit a najíst se mimo jeho vnitřní prostory.

Energetická bomba

Cestu autem do Vámi zvolené lokace je třeba si zpříjemnit a zpříjemnění v podobě konzumace něčeho sladkého určitě vždy přijde vhod.

Osobně si s sebou rád vozím lívance. Vzpruhu, kterou mi vždy po náročném úseku cesty přinesou, je k nezaplacení.

Náš tip – Proteinové palačinky

Při přípravě na cestu umístím samotné lívance do jedné plastové krabičky a do druhé, menší, krabičky si připravím nějaké čerstvé ovoce či marmeládu, do které pak mohu lívance namáčet. Já osobně k lívancům nejčastěji konzumuji borůvky a jahodovou marmeládu.

Doporučujeme přečíst – Seznam věci na dovolenou k moři – TOP 3 cestovní kufry

Fitness tyčinky

Nejjednoduší a velmi oblíbená svačinka na cestu či výlet je určitě proteinová tyčinka. Pokud koupíte kvalitní tyčinku, dokáže Vašemu tělo dodat několik stovek kJ. Což je na dlouhé cesty velmi dobře.

Proteinových tyčinek na internetu naleznete opravdu mnoho, doporučujeme kupovat proteinové tyčinky, které obsahují alespoň 40% proteinu.

Náš tip – Prom-in Essential Pure Bar 65g

Tekutý poklad

Co je to smoothie asi netřeba představovat. A právě tento lahodný mix ovoce a zeleniny je něčím, co Vás v průběhu cesty dokáže okamžitě povzbudit a osvěžit.

Osobně při cestách nejčastěji konzumuji jogurtová Olma smoothie. Konkrétně mým nejoblíbenějším společníkem na cesty je smoothie s příchutí jahody, ananasu a jablka právě od této značky.

Poslední záchrana

Ve všech ostatních tipech, které jsem zde uvedl, jsem předpokládal domácí přípravu svačiny na cestu. Ale co když na toto nemáte buď čas, zapomenete nebo Vás k tomu donutí některé jiné okolnosti?

Pak Vám nezbývá než zaimprovizovat a svojí svačinu si sehnat na benzinové pumpě či v některém z obchodů, které po cestě budete míjet.

V takovém případě Vám doporučuji energetické raw tyčinky, příchutí a výrobců máte na výběr celou řadu. Bohužel jejich dostupnost na čerpacích stanicích či pultech malých obchodů není taková jako například u klasických čokoládových tyčinek. Nicméně právě tato zdravá tyčinka plná energie je to, co po cestě autem uvítáte a co Vás zaručeně povzbudí do dalšího úseku cesty.

Česká klasika

Ano, co by to bylo za seznam nápadů na svačinu, kterou si s sebou zabalit na cestu autem na dovolenou, kdyby v ní chyběl pokrm pro české cestovatele tak typický – řízek.

Stačí si jen večer před odjezdem inkriminovaný pokrm připravit a o energii na cestu máte postaráno!

Za sebe doporučuji řízek připravit z nějakého jemného a nešlachovitého masa, ideálně kuřecího, a při přípravě používat kvalitní olej, aby Vás poté během cesty netížilo v žaludku.


Máte nějakou zaručenou svačinku, kterou berete na cesty? Napište nám ji do komentáře, přidáme ji do našeho seznamu.

Related Posts

  1. Tento vikend jsme stravili v Benatkach. K svacine jsem pripravila bile a celozrnne bagety,ktere jsem potrela olejem ze susenych rajcat,dale oblozila susenou sunkou, pokladla susenymi rajcaty,mozzarellou a navrch listky bazalky.Nektere jsem zapekla na zpusob pannini.Cast jsem nezapekala a pridala smes salatu,popr. rukola nebo polnicek.Je to prijemna zmena oproti klasice ,jako je sunka a salam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *