BRNO. Kam jít, co jíst a jak nejlépe ho zažít naplno!

Jihomoravská metropole v posledních letech jen kvete. Vznikají zde nové a nové podniky, které jsou mnohdy ojedinělé v celé republice a taky rostou možnosti na trávení času v ulicích Brna.

Míst, která stojí za navštívení je tady nespočet, v článku jsme vybrali alespoň ty nejdůležitější

Takže kam..

 

..NA PIVO?

Výčep na stojáka Jakubák 

Jak už z názvu vyplývá v podniku neexistují židle. Pivo si ale můžete dát jen tak na rychlovku u stolu, sednout si na obrubník před výčepem nebo opodál k bazilice, zejména v letních měsících, má tato pivnice přímo v centru Brna, nezaměnitelné kouzlo.

 

Pivní burza

Jestli se chcete alespoň na moment vžít do role vlka z wall street, tak nemusíte až za velkou louži. Tento jedinečný koncept je prvním svého druhu v Evropě. Denní nabídka asi 10 druhů piv, zejména z menších pivovarů. Cena jednotlivých druhů se mění v závislosti na objednávaní daného piva ostatními hosty. Tedy čím víc si dané pivo hosté objednávají, tím víc mu stoupá cena a naopak. Skvělé pro strávení zábavného večeru s přáteli.

 

TIP: Podnik navštivte ve večerních hodinách, kdy zde bude dostatečné množství hostů, v té chvíli bude mít obchodování na burze ten správný drive.

 

U Bláhovky

Krásná malá česká hospoda, kde podle mnohých točí nejlepší Plzeň v Brně. A nejen to, pokud navštívíte Bláhovku, nezapomeňte si k pivu objednat i pečené vepřové koleno, další majstrštyk. Profesionální přístup a jedinečná atmosféra dělají z tohoto místa to, kam se lidi rádi vracejí.

TIP: Pokud zvažujete návštěvu Bláhovky, tak si určitě rezervujte stůl. Většinu času je totiž zde narváno k prasknutí.

..NA JÍDLO?

V Brně existuje také nespočet skvělých restaurací, ale následující podniky budou spíše fastfoodového rázu. Nenechte se však zmást, nejedná se o klasické světové řetězce, tyto podniky mají v sobě kouzlo, drive a ty jídla, mmm..

 

BUCHECK

Fantastické, dokonalé… už jen při pohledu na jejich instagram se vám sbíhají sliny. Možná taky proto mají věčně vyprodáno. Signature dish podniku je pulled pork v housce s domacíma hranolkama. Každopádně nabídka je den, co den obměňována. Je zde možnost koupit si také dezerty nebo třeba jejich vlastní čajícheck (domácí ledový čaj) nebo tekutý chlebícheck (pivo). Každý, kdo plánuje návštěvu Brna by měl mít tento foodtruck na TO DO LISTU.

TIP: Jestli chcete mít jistotu, že nebude vyprodáno navštivte podnik kolem oběda. A také sledujte jejich Instagram, protože se taky může stát, že se v daný den budou nacházet na úplně jiném místě než na obvyklém zelňáku.

RAMEN BRNO

Milovníci Asie zbystřete, a rozhodně sem zajděte. Skvělá chuť ramenu a nádherný interiér rozhodně za to stojí.

Bistro Bastardo

Kousek Mexika a jižní Ameriky v centru Brna také stojí za návštěvu. V otevřené kuchyni vaří rodilý mexický kuchař. Barevnost této kultury nezná mezí a vaše chuťové si taky určitě přijdou na své. Podnik se nachází hned u náměstí Svobody, pokud tedy budete mít chuť na něco jiného než klasický sýr v housce, vyzkoušejte Bastardo a nebudete litovat.

 

GO Brno

Další z podniků, které nabízí asijskou kuchyni, především tedy vietnamskou je GO. Nachází se mezi nám. Svobody a Moravským náměstím a nabízí výborné Pho, Bun bo nam bo, Bun cha a mnoho dalšího.

 

Mlsná holka

Jste milovníky dezertů? A co třeba donuty? Cronuty? Makronky? To vše tento útulný podnik nabízí. A dělají to skvěle a hlavně tedy s láskou, což už dnes není vždy zvykem. Vyzkoušet.

 

Božský kopeček

V Brně mají tyto stánky s domácí zmrzlinou hned několik poboček. Stačí hledat barevná autíčka především na hlavních brněnských náměstích a pak už jen zkoušet a vychutnávat si skvělé chuťové kombinace. Ne nadarmo se to jmenuje božský, jinak se to totiž ani nedá popsat.

..DO BARU?

Bar, který neexistuje

Aktuálně asi nejznámější bar, který sbírá jedno ocenění za druhým. Nezaměnitelná atmosféra ameriky a classy stylu, drinky, které se obměňují několikrát do roka, skvělé burgery nebo třeba noční polévka na kocovinu. To vše můžete zažít při návštěvě BKN.

Super Panda Circus

Tento koncept je druhým dítětem kluků, co mají na svědomí BKN. Ostatně, tak jako i zbylé dva podniky. Tenhle se od neexistujícího baru liší diametrálně. Je víc barevný, více hravý, více crazy. Drinky jsou servírovány ve všem možném a ta atmosféra každého pohltí. Lovci zážitků by si měli najít čas a navštívit. Nebudete zklamaní.

4 Pokoje

Představte si ložnici, ve které právě snídá Marilyn Monroe. Pracovnu, kde si Kennedy před zrcadlem nacvičuje: “Ich bin ein Berliner.” Elvisovu zkušebnu. Taneční sál, ve kterém se u tyče kroutí Madonna. Máte to? A co vidíte?

My vám to řeknem. 4pokoje.

Něco takového jsme od začátku viděli my. Tekuté místo pro tekutou dobu – žádné zbytečné kategorie a zákazy. Chcete snídat v devět večer? Chcete obědvat šampaňské? Chcete party a pracovní schůzku zároveň? Chcete asijský bůček a české tofu? Berlínské limonády z Brna a termix z vesmíru?

Proč vidět hranice tam, kde žádné nejsou. Gravitaci zatím zrušit neumíme – ale všechno ostatní jo. Tak to přijďte zkusit. Kdo tam nebyl, neuvěří.

Takto svůj podnik popisují přímo kluci z 4pokojů a myslím že bych to nikdy nenapsal líp. Tohle prostě musíš zažít.

Slast

Do Slasti se chodí vypnout, odpočinout, pobavit se s přáteli a u toho si dát skvělou dýmku. Není to klasická čajovna a interíér tomu ani nenapovídá. A pokud hledáte spíše klidné místo, Slast bude správnou volbou.

 

Jak vás můžu podpořit?

Projekt vsekolemcestovani.cz, můžete podpořit pomocí nákupů přes naše odkazy. Jedná se o výhru pro obě strany, vy získáte slevu na služby a my pro Vás můžeme připravovat další přínosné články.

Ubytování:

Pojištění na cesty

Budete-li mít jakékoliv dotazy, můžete zanechat Váš dotaz v komentářích či nám napsat na email  jsme@vsekolemcestovani.cz

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *