Nejlepší letní festivaly v Česku i na Slovensku

Léto. Voda. Sluníčko. Čas nekonečných večerů a parties s přáteli. Kdo zažil festivalovou atmosféru, tak ví. Někdo ještě váhá nad tím, zda letos nějaký festival navštívit. Pro ty tady máme pár tipů na festivaly které opravdu stojí za to.

POHODA festival

https://www.pohodafestival.sk/

Festival vytváří jedinečný prostor na střetávání různých kultur a pohledů na svět, je oslavou svobody a tolerance.

Pohoda se koná vždy druhý červencový víkend v Trenčíne. Areálem festivalu je bývalé vojenské letiště v údolí řeky Váh. Z hlediska logistiky i komfortu návštěvníků jde o ideální, skvěle řešený prostor s limitovanou kapacitou 30 000 návštěvníků. Zapomeňte na fronty u stánků s jídlem nebo u záchodů a přeplněné stanové tábory. Kapacita je stanovená tak, aby byl festival útulný a vzdušný, a aby odpovídal svému názvu.

V letošním roce se můžete těšit na jména jako Skepta, Mura Masa, Lykke Li, The Roots, The 1975 a spoustu dalších.

Grape

https://www.grapefestival.sk/

Festival Grape založila parta čtyř kamarádů v roce 2010, s myšlenkou příjemné menší akce pro cca 2000 lidí v krásném prostředí vinohradnického městečka Pezinok. Z toho i název Grape (bobule hroznu). Odlišit se od ostatních festivalů této velikosti se měl hlavně zavedením 1-2 zahraničních kapel a postupně tak vybudovat malý festival evropské úrovně. Hned v prvních ročnících na festivalu zahráli jména jako Parov Stelar nebo The Subways Problém byl i s prostory v Pezinku a tak se festival přesunul na letiště Piešťany, kde funguje každoročně doteď.

V roku 2012 se díky své rostoucí popularitě dostal poprvé mezi TOP 10 malých festivalů na Europe Festival Awards.

Na festivalovém areálu pracovali a dodnes pracují přední slovenští architekti, kteří ho každým rokem společně s organizátory mění, aby si návštěvníci každoročně vychutnávali nové a nové zážitky.

Na festivalu najdete taky spoustu speciálních zón, které vznikají ve spolupráci se sponzory.

Od čtvrtého ročníku se na festivale ujal nepovinný dresscode, který se mění každoročně s ohledem na téma festivalu. Loni to bylo „KÚPELE“, tak co to bude letos?

Colours of Ostrava

https://www.colours.cz/

Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic – bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Zatím poslední, 17. ročník, nabídl přes 450 programových bodů na 21 otevřených i krytých scénách – koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

Letos se můžete těšit na The Cure, RAG’N’BONE MAN, MØ a spoustu dalších.

Beats for Love

https://www.b4l.cz/cs/

Za Beats 4 Love necháme pro změnu mluvit poslední aftermovie.

Mácháč

http://www.festival-machac.cz/

Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem, který patří již po čtrnáct let k tradičnímu zakončení taneční sezony. Během těchto let se na pláži Klůček u Máchova jezera vystřídaly hvězdy jako Tiësto, Axwell, Dimitri Vegas & Like Mike, W&W, Dada Life, Carl Cox, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Boy George, Sidney Samson, Marco V, Junkie XL a mnoho dalších. Od roku 2011 se stal festival dvoudenním, což umožnilo zařadit do programu ještě více domácích umělců. V roce 2015 oslavil za účasti hvězd jako Madeon, Don Diablo, Goldfish, Firebeatz, Disciples a dalších (vyprodané) patnácté narozeniny.

Jak vás můžu podpořit?

Projekt vsekolemcestovani.cz, můžete podpořit pomocí nákupů přes naše odkazy. Jedná se o výhru pro obě strany, vy získáte slevu na služby a my pro Vás můžeme připravovat další přínosné články.

Ubytování:

Pojištění na cesty

Budete-li mít jakékoliv dotazy, můžete zanechat Váš dotaz v komentářích či nám napsat na email  jsme@vsekolemcestovani.cz

 

 

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *