Co je to eurovíkend?

Jako EuroVíkend bývá často označována dovolená v podobě prodlouženého víkendu. Jedná se o krátkodobé pobyty na různých místech. Jde o stále populárnější způsob trávení dovolené, neboť v dnešní uspěchané době lidé často nevyšetří mnoho času. S označením EuroVíkend se setkáme poměrně často, mají je v nabídce prakticky všechny cestovní kanceláře a agentury. Co přesně EuroVíkend je a proč je tak populární? Dozvíte se v následujícím článku.

Co je to eurovíkend a jaké má výhody?

EuroVíkend představuje krátkodobý pobyt na určitém místě, nejčastěji v turisticky zajímavých oblastech Evropy. V ČR jde o stále více využívanou možnost cestování s možností poznávání památek a různých kultur. Není divu, že jsou tyt zájezdy nabízeny opravdu hojně. Pokud budete mít zájem o EuroVíkend, můžete se obrátit prakticky na kteroukoliv spolehlivou cestovní kancelář.

EuroVíkendy využívají nejvíce mladí lidé, ale i senioři. Často se jedná o poznávací zájezd ve vybrané destinaci, kde si každý může určit vlastní program dle libosti, což je velká výhoda. Klienti také oceňují skutečnost, že v ceně zájezdu je doprava (nejčastěji letecká či autobusová), cestovní pojištění a další služby. Dále si můžete vybrat, zda budete mít zájem o průvodcovské služby, nebo budete poznávat tamní destinace na vlastní pěst. EuroVíkend neboli prodloužený víkend tak dokonale zpestří pracovní týden a vy se můžete relaxovat formou aktivního odpočinku.

Nejčastěji navštěvovanými destinacemi jsou Paříž, Londýn, Řím, Barcelona, Vídeň, Benátky, Budapešť. Vyjet však můžete i mimo Evropu, například do Tunisu nebo Turecka. Ačkoliv se může zdát, že dle názvu se jedná pouze o víkendy, termín si můžete sjednat i na všední dny. Hodně lidí dnes pracuje na směny, pokud tedy máte možnost vyjet uprostřed týdne, není to žádný problém.

Máte prakticky dvě možnosti, buď zvolíte EuroVíkend s cestovní kanceláří, kdy budete mít vše zařízené, nebo dáte přednost absolutní volnosti, tedy na vlastní pěst. Obě tyto možnosti si nyní přiblížíme.

Eurovíkend s cestovní kanceláří

Máte rádi pohodlí, o nic se nestarat, mít vše kompletně zajištěné a soustředit se pouze na památky, zábavu a odpočinek? Pokud ano, zvolte EuroVíkend s cestovní kanceláří. Jak jsme již výše psali, v takovém případě si zakoupíte u vybrané cestovky balíček, který zahrnuje cestu, ubytování, průvodce, pojištění a veškeré náležitosti, které jsou potřeba zařídit. Vy se už o nic dalšího nestaráte. Tento způsob cestování však nevyhovuje každému. Jste určitým způsobem „svázáni“ daným programem.

EuroVíkend s cestovní kanceláří často volí starší lidé nebo rodiny s většími dětmi. Koupíte si dovolenou se vším všudy, máte pocit jistoty a odpadají další starosti s tím, kde budete bydlet, co vše je potřeba vyřídit. Obvykle si však za tuto službu o něco připlatíte. Je to stejné, jako když se budete rozhodovat, zda vyrazíte na dovolenou s cestovkou nebo na vlastní pěst.

EuroVíkendy nabízí prakticky všechny známé cestovní kanceláře, například Fischer, Blue Style a jiné. Výběr je natolik pestrý, že si můžete snadno porovnat nabídky jednotlivých cestovek a vybrat si tak tu nejvýhodnější, který odpovídá vašim představám.

Eurovíkend na vlastní pěst

Pokud chcete ušetřit a užít si dovolenou přesně podle svých představ, máte v sobě určitou touhu po dobrodružství, pak můžete zvolit EuroVíkend na vlastní pěst. Tomuto způsobu cestování holdují zejména mladí lidé. Je to o dost levnější, než prostřednictvím cestovní kanceláře a často máte možnost vidět více zajímavých míst a přiblížit dovolenou svým představám. Je však třeba počítat s více starostmi, co se zařizování týče a je dobré umět alespoň jeden světový jazyk, budete tak mít vše jednodušší.

Tipy na Eurovíkendy

Možností je nespočet. Mezi nejkrásnější evropská města patří nepochybně Řím a památky, které nabízí (např. Koloseum, Svatopetrské náměstí ve Vatikánu, na okraji Říma Villa Giulia, Villa Borghese a Piazza Navon a jiné).

Dále Paříž, hlavní město Francie, které rozhodně stojí za vidění. Paříž je proslulá jedinečnou architekturou a příjemnou atmosférou.

Mezi další destinace, do kterých turisté často míří, patří Londýn, Istanbul či Barcelona. Nabídka je skutečně mimtečně mim

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *